Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Улицький О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Улицький О. А. 
Прогноз активізації деформацій гірничого масиву над старими гірничими роботами при затопленні шахт : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / О. А. Улицький; НАН України. Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. - Донецьк, 2000. - 20 c. - укp.

Встановлено особливості зміни гідрогеологічних умов під час закриття групи вугільних шахт та геомеханічних процесів над старими гірничими виробками на малих глибинах з метою прогнозу можливості утворення провалів та активізації процесу зсування земної поверхні. Доведено, що над старими гірничими виробками можливе збереження у стійкому стані порід стріхи, до того ж зі збільшенням ступеня метаморфізму величина прольоту зростає. Внаслідок заповнення виробленого простору геомеханічні процеси відновлюються шляхом зменшення міцності порід, і має місце утворення провалів над старими гірничими виробками та активізація процесу зсування земної поверхні. З метою запобігання даних явищ рекомендовано, щоб рівень затоплення шахт не перевищував 150 м, а також запропоновано формулу для визначення величини очікуваних деформацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Улицький О. А. 
Гідрогеологічні та геомеханічні фактори екологічної безпеки геологічного середовища в умовах зняття вугільних шахт з експлуатації : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 21.06.01 / О. А. Улицький; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. - Київ, 2014. - 40 c. - укp.

Досліджено вплив вугільних шахт, що закриваються, на зміни гідрогеологічних, геомеханічних та екологічних параметрів геологічного середовища. Розроблено концепцію екологічної безпеки у вуглевидобувних регіонах, що грунтується на методологічних принципах, методичних прийомах і технічних рішеннях, які застосовуються з позиції керованого контролю геологічних процесів - геодинамічних, гідрогеологічних, гідрогеохімічних та ін. На основі досліджень цих процесів у Донбасі вирішено технологічні, технічні та економічні завдання з екологічної безпеки природно-техногенних геосистем у вугільних регіонах. Встановлено, що різні фактори впливу вугільних шахт на довкілля, серед яких - міграція високомінералізованих шахтних вод, дегазація вуглевмісних шарів, геодинамічні зрушення у масивах гірських порід та інші, обумовлюються ендо-, екзо- та техногенними процесами. Запропоновано методологічний підхід до монетизації негативних впливів вуглевидобування на геологічне середовище, оснований на алгоритмі їх оцінювання за допомогою індексних і матричних методів, моделювання, картографування, тощо. Сформульовано новий підхід до управління системою екологічною безпекою у вуглевидобувних регіонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Улицький О. А. 
Екологізація вуглевидобувного виробництва: розробка управлінських рішень на основі методу "seven new tools" / О. А. Улицький, О. М. Сухіна, М. В. Кротинова // Економіка України. - 2016. - № 5. - С. 64-77. - укp.

Нестача вугілля в Україні змушує купувати його на непідконтрольних територіях або імпортувати з ПАР за ціною 68 дол./т. (тобто платити у 2 рази більше). Вугільна галузь є дуже важливою для України. Навантаження на навколишнє природне середовище, яке створюється діяльністю шахт на всіх етапах їх функціонування, є одним з найважливіших факторів, який необхідно враховувати при визначенні напрямів подальшого розвитку національного вугільного сектору. Тому ця наукова стаття є досить актуальною для української економіки. У ході наукового дослідження розроблено методологічні підходи до модернізації системи управління процесами екологізації вуглевидобувного виробництва шляхом наукового обгрунтування необхідності застосування методу "seven new tools" (уперше для вирішення цієї проблеми), що є його новизною. Безпосередньо елементи прирощування наукового знання полягають у такому: розробка пропозицій щодо оптимізації управління процесами екологізації вуглевидобувного виробництва; розробка методики аналізу ієрархій факторів впливу на природу у вуглевидобувних регіонах; попарні порівняння факторів екологічного ризику для природи за допомогою застосування матриць пріоритетів; виявлення зв'язків побічних продуктів вуглевидобування з навколишнім природним середовищем за допомогою діаграми зв'язків; аналіз рівнів еколого-геологічних загроз і ризиків при ліквідації вуглевидобувних підприємств; розробка алгоритму оцінки екологічних ризиків, який грунтується на порівняльному аналізі виробничих та екологічних показників вугільних підприємств; визначення локальних і глобальних пріоритетів серед факторів екологічного ризику для природи та здоров'я населення (для них фактором найбільшого ризику є забруднення атмосферного повітря); розробка методології запобігання геолого-екологічним загрозам і ризикам у зонах впливу вугільних шахт на навколишнє природне середовище; визначення пріоритетності реабілітаційних заходів; тощо. Розроблений авторами комплекс інноваційних методів, положень і рекомендацій, які сприяють мінімізації негативного впливу видобування кам'яного вугілля на навколишнє природне середовище, було впроваджено у практику вуглевидобувних підприємств Донбасу, що, у свою чергу, сприятиме їх результативній діяльності, а також розвиткові науки "економіка надрокористування".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.510-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гірнича та екологічна ренти у сфері надрокористування : монографія / О. І. Бондар, В. М. Вакараш, О. М. Сухіна, О. А. Улицький, С. А. Плахотній; ред.: О. І. Бондар, В. М. Вакараш; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - Херсон : Олді-Плюс, 2018. - 361 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Досліджено проблеми надрокористування та охорони навколишнього природного середовища шляхом вилучення і використання частки гірничої та екологічної ренти в інтересах власника природних ресурсів - українського народу. В межах міжнародної інноваційної співпраці вивчено практичний досвід високорозвинених країн світу щодо визначення розміру гірничої та екологічної ренти, економічної оцінки ризиків у надрокористуванні, управління рентними відносинами, розвитку фундаментальної та прикладної економічної науки. Результати наукових досліджень і рекомендацій щодо формування нових економічних теорій про природну ренту, визначення розміру гірничої та екологічної ренти спрямовані на перехід гірничо-видобувних підприємств від рентної економіки до "зеленої".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.4-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Екологізація гірничодобувного виробництва: рентні відносини : монографія / О. І. Бондар, П. Я. Унгурян, О. М. Сухіна, О. А. Улицький; ред.: О. І. , П. Я. Унгурян; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - Київ. - Херсон : ОЛДІ-плюс, 2018. - 299 c. - укp.

Вивчено практичний досвід високорозвинених країн світу щодо визначення розміру гірничої та екологічної ренти, економічної оцінки ризиків у надрокористуванні, управління рентними відносинами, розвитку фундаментальної та прикладної економічної науки. Результати наукових досліджень і рекомендацій щодо формування нових економічних теорій про природну ренту, визначення розміру гірничої та екологічної рент спрямовані на перехід гірничовидобувних підприємств від рентної економіки до ''зеленої''.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.54-92 + У9(4УКР)305.4-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Інженерна геологія (з основами геотехніки) : підруч. : для студентів ВНЗ / В. Г. Суярко, В. М. Величко, О. В. Гаврилюк, В. В. Сухов, О. В. Нижник, В. С. Білецький, А. В. Матвєєв, О. А. Улицький, О. В. Чуєнко; ред.: В. Г. Суярко; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2019. - 294 c. - Бібліогр.: с. 292-293 - укp.

Викладено основи загальної геології, методику та проектування інженерно-геологічних та геотехнічних досліджень, основи динаміки підземних вод. Особливу увагу приділено геодинамічним процесам та їх інженерно-геологічним наслідкам (обвали та осипи, зсуви, суфозія та карст, пливуни, підтоплення, просідання у лесових грунтах, сейсмічні явища, перетворення берегів). Наведено фактори антропогенних (техногенних) процесів та їх інженерно-геологічні наслідки. Увагу приділено механіці грунтів - від класифікації до розрахунку їх напружено-деформованого стану. Окремо розглянуто інженерний захист територій від негативних природних та техногенних явищ, а також інженерно-геологічні дослідження під час проектування та будівництва деяких видів споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д49 я73-1 + Н581.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865111 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського